Co je to láska?

10. března 2007 v 19:09 | jennys |  co by dívky měly vědět o lásce
takže vytvořila jsem takovou rubriku, kde vám napíšu uplně všechno možný o lásce a vše co se motá kolem ní, jelikož to budu vypisovat z jakýsi knížky která má někde 150 stránek, tak budu stále něco málo přidávat. Vy klidně písejte komentáříky, vaše názory, co si vy myslíte a další.

Co je to vlastně láska?
O lásce se často mluví, mnoho lidí po ní touží, ale většinou nedokážeme říci, co vlastně láska je. Už stovky let se ji básníci a myslitelé, spisovatelí a zpěváci pokoušejí vyjádřit ve svých básních, knihách a písních, nejrůznější náboženství k ní vyznávají


Lidé se pokoužejí lásku rozpitvat na její jednotlivé prvky:

Láska je soubor chemických reakcí v těle, konstantují biochemici.

Láska je romantická myšlenka, tvrdí historici.

Láska je nezbytná proto, aby páry spolu zůstaly a vychovali děti, porhlašují eovluční vědci.

Láska je souhrnný pojem pro nespočet lidských citových vazeb, vysvětluje slovník.

Láska je to největší v životě, říkají všichni zamilovaní a milující


V době dospívání poznáváme lásku, která je poněkud jiná nže bezpodmínečná láska, kterou většina rodičů miluje sví děti. Rodičovská láska . V ideálním případě - obklopuje děti a chrání je bez výhrad. Láska, kterou zakoušáme v době dospívání začíná většinou zamilovaností. Přitom nemáme na celím světě oči pro nikoho jiného než pro toho , koho milujeme. K této lásce patří sexualita. Láska těch mladých lidí, kteří spolu ještě sexuálně nežijí, je láskou sexuální.

Neustále hledáme ideální lásku. V našich představách se většinou značně podobá bezpodménečné lásce rodičů , kterou jsme poznali, nebo po které jsme jako děti toužili. Rodiče přijímají své dítě takové, jaké je. A v tom je právě ukryt zdroj všech budoucích zklamání a soužení, ale i nových možností a nových začátků.

Toužíš a potřebuješ být milována taková, jaká jsi. Jenže současně se snažíš zakrýt to, jaká jsi skutečně. Sama ses nepřijala taková, jaká jsi. Díváš se na sebe velmi kriticky, zavrhuješ mnoho svých vlastností. Na jedné straně se snažíš vypadat co nejlépe a raduješ se ze své lásky, na druhé straně máš neustále obavy: Co si počnu, když mi ublíží, když mě opustí, když na mě zapomene??? Láska za sebou neustále vleče strach ze stráty. Kdo má lásku, může najednou mnohé stratit, svého partnera, nebo i sám sebe.

pokračování příště

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama